Klauzule niedozwolone dotyczące odstąpienia do umowy
Niestety przedsiębiorcy często posługują się niedozwolonymi klauzulami w swoich regulaminach sprzedaży. Często przewidują możliwość zwrotu konsumentom wyłącznie ceny towaru, ale już bez opłat pocztowych.
Postanowienie to najczęściej przybiera postać zdania: Koszty wysyłki zwrotnej pokrywa kupujący. Stosując takie rozwiązania przedsiębiorcy narażają się na postawienie im zarzutu naruszenia praw konsumentów.
Jakie są najczęściej spotykane klauzule niedozwolone w regulaminach polskich przedsiębiorców? Przedstawiamy kilka przykładów poniżej. „Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym pudełku (.
)”– jest to oczywiście klauzula niedozwolona. Niewłaściwą praktyką jest również stosowanie takich postanowień: „Warunkiem odstąpienia od umowy jest odesłanie nieużywanego, niezniszczonego, oryginalnie zapakowanego towaru wraz z nieoderwanymi metkami, pisemnym oświadczeniem i dowodem zakupu”.
Bardzo popularne: „Sklep nie przyjmuje zwrotu towaru”jest według prawa również praktyką niedozwoloną.
Polecane artykuły
Co wpływa na migrację?
Mogłoby się wydawać, że powody, które wpływają na powstawanie wędrówek ludności są często dość konkretne. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o przemieszczaniu się, kierowany własnymi, mniej lub bardziej logicznymi pobudkami. Tymczasem warto wiedzieć, że specjaliści dzielą czynniki wpływające na
W migracji po zdrowie
Migracja oznacza przede wszystkim przemieszczanie się. Może odnosić się do zmieniania miejsca swojego położenia niezależnie od tego, na jaką skalę zjawisko to ma miejsce. Różnorodne mogą być również powody podejmowania jakiegokolwiek ruchu. Wybieramy się w podróż, by znaleźć lepszą pracę, zarobić w